Home Kronika Kryenin grabitje duke kërcënuar qytetarët me mjete prerëse, shpërbëhet ‘banda’ e 3...

Kryenin grabitje duke kërcënuar qytetarët me mjete prerëse, shpërbëhet ‘banda’ e 3 adoleshentëve, në kërkim një tjetër

Policia e Tiranës ka arrestuar në flagrancë 1 shtetas 17-vjeçar, ndërsa ka proceduar penalisht 2 të mitur dhe ka shpallur në kërkim një bashkëpunëtor të tyre.

Raportohet se grupi i adoleshentëve ka vjedhur shuma parash dhe sende personale të 3 shtetasve, duke i kërcënuar ata me mjete prerëse.

Si rezultat i këtij operacioni, u arrestua në flagrancë shtetasi A. L., 17 vjeç, si dhe u referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi në gjendje të lirë për dy shtetas 14 vjeç. Gjithashtu, u shpall në kërkim bashkëpunëtori i tyre, shtetasi O. M., 17 vjeç.

Njoftimi i policisë:

 

 

Tiranë/Vijon operacioni policor i koduar “Saga”, nga Komisariati i Policisë Nr. 3.

Arrestohet në flagrancë 1 shtetas, procedohen penalisht 2 të tjerë. Shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tyre.
Këta shtetas iu kanë vjedhur shuma parash dhe sende personale, 3 shtetasve, duke i kanosur ata me mjete prerëse.
Sekuestrohen sende personale, të dyshuara të vjedhura.

Disa ditë më parë, shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 3, bazuar në inteligjencën informative, në kuadër të këtij operacioni, kanë vënë në pranga 2 shtetas, si dhe ka nisur procedimi penal për 1 tjetër.
Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 3, Tiranë, në vijim të operacionit policor të koduar “Saga”, kanë zhvilluar hetime për dokumentimin e rasteve të vjedhjeve të ndodhura në juridiksionin e këtij Komisariati.
Si rezultat i këtij operacioni, u arrestua në flagrancë shtetasi A. L., 17 vjeç, si dhe u referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi në gjendje të lirë për dy shtetas 14 vjeç. Gjithashtu, u shpall në kërkim bashkëpunëtori i tyre, shtetasi O. M., 17 vjeç.
Këta shtetas, gjatë ditëve të fundit, iu kanë vjedhur shuma parash dhe sende personale, 3 shtetasve, duke i kanosur ata me mjete prerëse.
Në cilësinë e provës materiale, u sekuestruan sende personale, të dyshuara të vjedhura.
Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Previous articleBum dasmash në dhjetor; Kompanitë e dekoreve: Kërkesa e lartë deri në shtator 2023, dominohet nga emigrantët
Next articleGra që punësohen për të rrahur gra/ Njihuni me vendin ku dënimet kryhen nga e njëjta gjini