Home Politike Kryeministri i Spanjës bojkoton Samitin e BE, shkak dyshohet biznesmeni i përfolur,...

Kryeministri i Spanjës bojkoton Samitin e BE, shkak dyshohet biznesmeni i përfolur, miku i Olsi Ramës. I kërkuar nga spanjollët, por pa urdhër arresti në Shqipëri

Kryeministri i Spanjës Pedro Sánchez ka bojkotuar Samitin e BE në Tiranë.

Dyshohet se shkak për mungesën e tij është bërë biznesmeni i njohur, mik i Olsi Ramës Amant Josifi.

Ndaj biznesmenit, i cili ka qenë dhe këshilltar i Ministrisë së Mbrojtjes dhe është i përfolur për lidhje me qeverinë ka një urdhër arresti nga Spanja, por jo nga Shqipëria.

Ndonëse u bë një operacion i madh ndaj disa Call-Center-ave në Shqipëri për mashtrim dhe pati disa arrestime, emri i Josifit nuk figuronte në raportet e policisë shqiptare, ndryshe nga policia spanjolle.

 

 

Amant Josifi akuzohet për mashtrim 2.5 mld € të 200 mijë europianëve me call center.
Sipas opozitës Amant Josifi është i lidhur me Olsi Ramën dhe madje vëllai i kryeministrit qëndron pas këtij aktiviteti kriminal.

Previous articleDhuna ndaj Berishës/ PDIU dënon dhunën ndaj kreut të PD: Asnjë kartelë e shëndetit mendor nuk e amniston veprimin, filozofia e dhunës ka mbërthyer vendin
Next articlePlagosi shëtitësin e qenve të Lady Gagës për ti rrëmbyer ato, dënohet me 21 vite burg autori