Home Politike Kreshnik Spahiu: Pse Meloni planifikoi 4 orë vizitë, por e zgjati 4...

Kreshnik Spahiu: Pse Meloni planifikoi 4 orë vizitë, por e zgjati 4 ditë

Juristi kreshnik Spahiu ishte i ftuar për një intervistë në Euronews Albania ku ndër të tjerat foli edhe për vizitën e kryeministres italiane Georgia Meloni në Shqipëri.

Ai tha se vizita e saj e cila ishte planifikuar për të qenë disa orëshe dhe u kthye në vizitë disa ditore, është një nga vizitat më gjeostrategjike që Meloni ka bërë.

“Vizita e kryeministres italiane Meloni është nga vizitat më të rëndësishme që kanë ndodhur nga partnerët tanë ndërkombëtarë. Sipas burimeve zyrtare italiane dhe mediatike, vizita ishte planifikuar për disa orë.

Ishte një surprizë që një vizitë disa orëshe u transformua në një vizitë disa ditore e alternuar mes pushimeve por edhe mes bisedave të rëndësishme zyrtare. Kjo është konsideruar nga nga vizitat më gjeostrategjike të kryeministres italiane në Shqipëri”,-tha Kreshnik Spahiu

Previous articleArti në zi: Ndahet nga jeta në moshën 38-vjeçare aktori i njohur, baba i një fëmije
Next articleDorëhiqen tre policë të rinj serbë në veriun e Kosovës – reagojnë diplomatët perëndimorë