Home Politike Kreshnik Spahiu: Ja dosjet në SHBA për 3 politikanët shqiptarë që duhet...

Kreshnik Spahiu: Ja dosjet në SHBA për 3 politikanët shqiptarë që duhet të shkojnë në burg

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një studio televizive se SPAK duhet të nisë hetimet ndaj Edi Ramës për lidhjet me ish-zyrtarin e arrestuar të FBI.

Kjo, sipas tij Spahiut e bën Shqipërinë shtetin e parë në Evropë që ka 3 kryetarët e partie kryesore në hetim për akuza të rënda dhe për të tria bëhet shkak SHBA.

“E para dosja zyrtare e Metës për lobim në SHBA që ka deklaruar zyrtarisht Arben Kraja; kemi Lulzim Bashën për çështjen e aferës për lobimin rus dhe kemi Edi Ramën për të njëjtën gjë, që ka financuar një zyrtar të lartë të FBI”, tha Spahiu.

Previous articleNesër zhvillohet në Tiranë koncerti i këngëtarit grek, Konstantinos Argiros, Veliaj: Ju mirëpresim në Pallatin e Kongreseve
Next articleMessi ka ndërruar mendje, dëshiron të kthehet te Barcelona