Home Kosova Kosova në 24 orët e fundit: Asnjë viktimë dhe 25 raste të...

Kosova në 24 orët e fundit: Asnjë viktimë dhe 25 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë realizuar 2,102 teste për koronavirus, prej të cilave 25 persona kanë rezultuar pozitivë.Fatmirësisht asnjë pacient nuk ka humbur jetën.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se gjatë 24 orëve janë dhënë 1, 149 doza kundër Covid.Ndërkohë që nga fillimi i pandemisë janë dhënë 357, 920 doza të vaksinës.