Home Bota Korrupsion në Kiev, Zelensky njofton arrestime dhe ndryshime

Korrupsion në Kiev, Zelensky njofton arrestime dhe ndryshime

Volodymyr Zelensky ka njoftuar ndryshime të personelit në administratën publike (në nivele të larta dhe të ulëta) pas skandalit më të keq të korrupsionit në Ukrainë që nga fillimi i luftës. Presidenti nuk përmendi emra.

Previous articleBushati: Çfarë i thashë Berishës pas 21 janarit dhe rruga e vetme që të shpëtonte
Next articleBraçe nuk përmbahet tek ‘Ekonomia’: Kam duruar lloj lloj palaço në Kuvend, s’dua të shoh mimikat e ministres