Home Sport Koreanin Lee Kang-in e PSG-së, do të mungojë edhe për miqësoren ndaj...

Koreanin Lee Kang-in e PSG-së, do të mungojë edhe për miqësoren ndaj Al-Nassr

PSG me siguri do të duhet të bëjë pa shërbimet e Lee Kang-in edhe në përballjen me Al-Nassr këtë të martë (12:20). I dëmtuar pas kofshës gjatë takimit të parë të sezonit kundër Le Havre në Poissy, të premten (2-0), koreani iu drejtua menjëherë Luis Enrique për ta zëvendësuar para pjesës së parë.

Dëmtimi i mesfushorit sulmues 22-vjeçar nuk duket shumë i rëndë dhe nuk e ka penguar atë të niset për në Japoni, së bashku me pjesën tjetër të shokëve të tij të skuadrës. Numri ‘19’ i parizienëve, madje doli nga avioni pa u turpëruar, me valixhen në fund të duarve. PSG nuk ka komunikuar për natyrën e dëmtimit të rekrutit të saj të ri, por departamenti mjekësor nuk do të rrezikojë.

Këtë të diel, Lee Kang-in mbeti nën kujdes, ndërsa Neymar dhe shokët e tjerë të skuadrës morën pjesë në seancën e tyre të parë stërvitore në tokën japoneze. Kështu do të jetë edhe këtë të hënë sipas informacioneve të “Le Parisien”. Koreani, i pritur me padurim nga tifozët vendas, po shkon drejt një mungese për ndeshjen e parë miqësore në program këtë të martë (12:20) kundër klubit të Cristiano Ronaldos, Al-Nassr.

Previous articleEMRAT- Denoncimi i Berishës: Këta persona kryen akte antiligjore në fushatën e Rrogozhinës
Next articleNuk iu bind policisë gjatë protestës për klimën në Malmo, gjobitet aktivistja 20-vjeçare Greta Thunberg