Home Kronika Korçë/ 21-vjeçari kërcënon me kallash dy vajza

Korçë/ 21-vjeçari kërcënon me kallash dy vajza

Është arrestuar ditën e sotme në Korçë një 21-vjeçar i cili ka kërcënuar me armë zjarri tip “Automatik” dy vajza.  Bëhet me dije se i riu është arrestuar në flagrancë nga ana e autoriteteve policore.

Nga njoftimi zyrtar i policisë mësohet se vajzat janë të moshës 15 dhe 20 vjeç.

NJOFTIMI I POLICISË:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Korçë, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit D. L., 21 vjeç, banues në fshatin Gjonomadh, Korçë. Më datë 04.09.2021, në fshatin Gjonomadh, ky shtetas për motive të dobëta, dyshohet se ka kanosur me armë zjarri tip automatik, një 15-vjeçare dhe një 20-vjeçare. Nga ana e Policisë po punohet për dokumentimin e plotë të kësaj ngjarjeje.