Home Kronika Kokaina në thasët me pleh kimik/ U kap në Rrugën e Arbrit,...

Kokaina në thasët me pleh kimik/ U kap në Rrugën e Arbrit, një prej trafikantëve lidhje me bosin e drogës që ndodhet në Dubai, dyshohet se…

Një nga personat e arrestuar për kokainën e kapur në Fier një natë më parë, e fshehur në thasët me pleh kimik, është Bledar Matoshi.

Ky i fundit, siç raporton për BalkanWeb gazetarja Klodiana Lala, njihet për lidhjet e tij me një prej personazheve më të njohur të botës së krimit që aktualisht qëndron në Dubai dhe është i skeduar edhe më herët për trafik kokaine.

Matoshi u ndalua në rrugën e Arbrit bashkë me disa miqtë e tij, ndërresa në mjetin e tyre u gjetën armë. Dyshohet se Matoshi dhe shokët e tij do të merrnin ngarkesën nga Fieri, për ta përpunuar më pas drogën.

Previous articleBerisha kapet në gënjeshtër
Next article“Ulërimat e mia i dëgjoi gjithë Bodrumi”, moderatorja shqiptare zbulon çfarë i ndodhi në aeroport