Home Sport Koeman befason me deklaratën e tij: Nuk jemi favoritë për të fituar...

Koeman befason me deklaratën e tij: Nuk jemi favoritë për të fituar Superkupën

Barcelona do të përballet me Real Sociedad të mërkurën në gjysmëfinalen e Superkupën e Spanjës.

Sidoqoftë, në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes, trajneri Ronald Koeman deklaroi se ai nuk e shihte ekipin e tij si favorit për këtë garë, megjithëse ishte në gjendje të mirë.

“Unë nuk mendoj kështu”, u përgjigj ai kur u pyet nëse Barcelona ishte favoritja.

“Kjo nuk varet nga forma e fundit e një ekipi.”

Real [Sociedad] pati një fillim të shkëlqyeshëm të LaLiga Santander. Kam parë disa nga ndeshjet e tyre dhe ato më duken si një nga ekipet më të mira në divizion.

“Për mua nuk ka asnjë favorit të qartë për të fituar Superkupën,” tha ai.

“Të katër ekipet pjesëmarrëse kanë mentalitetin e duke bërë më të mirën e tyre për të fituar një titull. Të katër ne kemi një shans, ashtu si edhe ne. “Ne duam të vazhdojmë me imazhin që kemi shfaqur kohët e fundit.”

Ekipi po rritet. Është një mundësi për të treguar që ne janë në një mënyrë të mirë. ”

I pyetur për Leo Messin, Koeman siguroi se Argjentinasi ishte mirë pavarësisht se pësoi një goditje në ndeshjen e fundit kundër Granadës.

” Ditën tjetër, kishte disa lojtarë që ndien disa shqetësime, njëri prej të cilëve ishte Leo, “tha ai.

” Kjo është arsyeja pse ne e ndoqëm atë, si Frenkie [de Jong] dhe [Sergino] Dest, por duket se të gjithë janë në dispozicion për nesër. “Kjo përfshin [Ronald] Araujo. Edhe pse nuk u stërvit këtë pasdite ”.

SOURCEbulevard news
Previous articleMjeku Artan Koni: Nuk janë mjekët e spitaleve Covid më të rriskuarit, por…
Next articleAkuzohet se masakroi prindërit e të dashurit, Gjykata e Firences jep vendimin për Elona Kaleshën