Home Sport Klubi saudit do të ofrojë 50 milionë euro për Luis Diaz

Klubi saudit do të ofrojë 50 milionë euro për Luis Diaz

Al-Hilal është gati të bëjë një ofertë prej 50 milionë euro për të nënshkruar me Luis Diaz, pohon burimi portugez Record.

Liverpool nuk është i prirur ta shesë sulmuesin për këtë shumë, duke pasur parasysh se Jurgen Klopp është një tifoz i madh i Diaz.

Reds shpenzuan 45 milionë euro për të nënshkruar me kolumbianin nga Porto në janar të vitit të kaluar.

Në një vit e gjysmë te Liverpool, 26-vjeçari ka luajtur në 42 ndeshje, duke shënuar 11 gola dhe duke dhënë pesë asistime.

Historia deri më tani është raportuar vetëm nga Record dhe nuk ka pasur asnjë konfirmim nga burimet angleze.

Previous articleAksident tragjik në Greqi, humb jetën 17-vjeçari shqiptar, plagoset edhe vëllai i mitur
Next articleVIDEO/ Gazetarëve u rrezikohet jeta nga zjarret, momenti kur largohen në transmetim live