Home Sport Klopp: Një nga më të mëdhenjtë e historisë

Klopp: Një nga më të mëdhenjtë e historisë

Lamtumira e përlotur për Liverpoolin dhe tifozët e tij të cilët i kanë kushtuar edhe një mural.

Tani fjalët e trajnerit Jurgen Klopp konfirmojnë vlerësimin e madh dhe punën e madhe të bërë ndër vite.

Po flasim për Roberto Firminon i cili i dha lamtumirën skuadrës pas 8 vitesh me fanellën e Reds.

Në faqen e klubit anglez, trajneri gjerman ka dashur të thotë disa fjalë për të përshëndetur një nga lojtarët më të rëndësishëm të viteve të fundit për ekipin:

“Për një kohë të gjatë, nuk mund ta imagjinoja se si do të ishte loja jonë pa të. Pra, ne duhej të gjenim mënyra kur ai nuk ishte në dispozicion”.

Në nivel njerëzor: “Si njeri, si djalë, do të më mungojë. Si lojtar do t’i mungojë të gjithëve, por megjithatë mendoj se është mënyra e duhur për të ndarë rrugët: me shumë respekt, me lot në sy dhe me dijen se me siguri do të na mungojë dhe kështu do të jetë për të.

“Por ne jemi profesionistë të futbollit dhe duhet të ndahemi herë pas here, është një gjë krejt normale.

Ne patjetër do të mbetemi miq përgjithmonë, do t’i jem gjithmonë mirënjohës për gjithçka që ka bërë për ne, për mua dhe ai do hyjë në histori si një nga më të mëdhenjtë e Liverpool-it”.

Previous articleKreshnik Spahiu zbulon rolin e SHBA në çështjen e Saimir Tahirit
Next articleHoroskopi për ditën e sotme 3 qershor 2023