Home Sport Kloop: Lojtarët e mi i kanë të gjitha

Kloop: Lojtarët e mi i kanë të gjitha

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Kloop është shumë i kënaqur me ekipin e tij dhe iu ka dërguar ekipeve rivale një sinjal.

“Të kuqt”, e fituan Ligën e Kampionëve për herë të gjashtë në histori të klubit, por për një pikë nuk mundën ta fitojnë Premier Leaguen.

Kloopi beson se ekipi i tij mund ta fitojë Premier Leaguen duke ditur se skuadra nuk e ka fituar atë për një kohë të gjatë.

“Lojtarët e mi bën gjëra të pabesueshme këtë vit, i thirra gjigant pasi e mposhtëm Barcelonën”, tha ai.

“Aftësi, inteligjencë, emocion”, ata i kanë të gjitha, përfundoi ai.