Home Kronika Kishte kthyer dyqanin në një pikë të shitjes së drogës, arrestohet 40...

Kishte kthyer dyqanin në një pikë të shitjes së drogës, arrestohet 40 vjeçari në Tiranë

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 40 vjeçar i cili akuzohet për shitje të lëndëve narkotike.

Sipas informacionit shtetasi me iniciale K. H., 40 vjeç, për të shitur droga të forta, kishte përshtatur një tabachino, ku një dozë e shiste kundrejt shumës 3500 lekë të rinj për dozë.

Sekuestrohen lëndë narkotike kokainë, një armë zjarri pistoletë, shumat 42.000 lekë të rinj dhe 8730 euro, një automjet, një motomjet dhe 7 aparate celular.

Njoftimi i plotë:

Finalizohet operacioni policor i koduar “ALLIASI”, pas një hetimi 5-mujor.

Operacioni i zhvilluar nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për goditjen e veprimtarisë në fushën e narkotikëve.

Kishte përshtatur një tabachino për shitjen e drogave të forta, kundrejt shumës 3500 lekë të rinj për dozë, vihet në pranga 40-vjeçari.

Sekuestrohen lëndë narkotike kokainë, një armë zjarri pistoletë, shumat 42.000 lekë të rinj dhe 8730 euro, një automjet, një motomjet dhe 7 aparate celular.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë zhvilluan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “ALLIASI”, në kuadër të të cilit bënë ekzekutimin e masës së sigurisë për shtetasin K. H., 40 vjeç, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë i ka vendosur masën e sigurisë “Arrest me burg” në mungesë.

Arrestimi i tij u bë pasi gjatë një hetimi 5-mujor, shërbimet e Policisë bënë të mundur dokumentimin me prova ligjore të veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes të drogave të forta.

Ky shtetas u kap në kushtet e flagrancës në zonën e Alliasit, në një tabachino pranë banesës së tij, ku shiste lëndë narkotike kokainë kundrejt 3500 lekë të rinj për dozë.

Gjatë kontrollit të tabachinos dhe banesës u gjetën dhe u sekuestruan doza me lëndë narkotike kokainë, një armë zjarri pistoletë, shumat 42.000 lekë të rinj dhe 8730 euro, një automjet, një motomjet dhe 7 aparate celular.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

SOURCEBulevard News
Previous article“Financial Times”: Leksion botës nga Shqipëria e piramidave
Next articleSPAK operacion masiv anti-korrupsion, disa të arrestuar, i ndaluar edhe kryebashkiaku i Lushnjes