Home Bota Kiev: 232 fëmijë të vrarë dhe 431 të plagosur që nga fillimi...

Kiev: 232 fëmijë të vrarë dhe 431 të plagosur që nga fillimi i luftës

232 fëmijë janë vrarë dhe 431 janë plagosur që nga fillimi i luftës në Ukrainë kundër Rusisë.

Kjo është bërë e ditur nga zyra e Prokurorit të Përgjithshëm të Ukrainës, duke specifikuar se numri më i madh i viktimave është regjistruar në rajonet e Donetsk, Kiev, Kharkiv dhe Chernihiv.

Si pasojë e bombardimeve u dëmtuan 1837 institucione arsimore, 172 prej të cilave u shkatërruan plotësisht.

SOURCEbulevard news
Previous articleBeteja e Lulzim Bashës ishte për demokracinë, integrimin dhe për ta nxjerrë PD-në dhe Shqipërinë nga Tranzicioni
Next articlePanairi “10 Dallëndyshet e Rajonit” / Ministrja Kushi: Përcjellim tek nxënësit traditat dhe vlerat më të mira qytetare