Home Politike “Këto nuk janë rrugë, janë afera korruptive”, Belind Këlliçi denoncon rastin e...

“Këto nuk janë rrugë, janë afera korruptive”, Belind Këlliçi denoncon rastin e rrugës “Xhon Belushi”: Asfalti elektoral është gënjeshtër e vjetër

Kandidati i opozitës për bashkinë e Tiranës në zgjedhjet lokale të 14 majit, Belind Këlliçi, ka denoncuar se rregullimi i rrugës “Xhon Belushi” nuk është asgjë tjetër veçse asfalt elektoral.

Në një postim në Facebook, Këlliçi u shpreh se të tilla vepra janë afera korruptive ndërsa ka paralajmëruar se personat përgjegjës do të dërgohen para drejtësisë.

“Si qëndron e vërteta me asfaltin elektoral në Rr. “Xhon Belushi”.

Këto nuk janë rrugë. Janë thjesht afera korruptive.

 

 

Asfalti elektoral është gënjeshtër e vjetër, mentalitet i vjetër. Punë muajsh do i dali boja.

Edhe për këtë aferë, Veliajn do e çoj përpara drejtësisë!”, shkroi ai.

Previous articleJo vetëm Vis Martinajn! Jeton Lami ka takuar dhe Brilant Martinajn pak para masakrës së Fushë-Krujës, detajet e reja
Next article“Është i marrë”, britanikët presin keq librin autobiografik të Princit Harry: Dëmi është i pakthyeshëm! Mbreti Charles…