Home LifeStyle Këto janë 10 këngët shqiptare më të suksesshme në treg

Këto janë 10 këngët shqiptare më të suksesshme në treg

Edhe pse ka ndryshuar shumë ndër vite, muzika shqiptare ka qenë gjithmonë e pëlqyer jo vetëm nga populli ynë, por ka arritur me dinjitet të prekë edhe tregun ndërkombtar.

Ishte kënga “Bonbon” e Era Istrefit e cila na krenoi kudo në botë për shkak të popullaritetit të menjëhershëm që fitoi, gjë që e coi artisten ne skena madhështore përtej kufijve europian.

Megjithatë, shumë projekte nga artistët më në zë të momentit kanë arritur të mbledhin shifra shumë të mëdha klikimesh dhe ‘streams’ në të gjitha platformat muzikore.

10. DJ Gimi-0 ft. Alketa – Do t’i kallim (23,000,000 streams)

9. Butrint Imeri – Dujëm (27,000,000 streams)

8. DJ GIMI-0 – Pavarësia (27,000,000 streams)

7. Butrint Imeri ft. Kida ft. Ledri Vula – Dale (27,000,000 streams)

6. Dhurata Dora ft. Luciano – Adrenalina (31,000,000 streams)

5. Noizy ft. Raf Gamora – Toto (74,000,000 streams)

4. Loredana ft. Mozzik – Eiskalt (89,000,000 streams)

3. Dhurata Dora ft. Soolking – Zemër (100,000,000 streams)

2. Era Istrefi – Bonbon (131,000,000 streams)

1. Ricky Rich, Dardan ft. DJ Gimi-0 – Habibi (147,000,000 streams)

Previous articleDy mënyrat se si ta ruash marrëdhënien tënde nga tradhtia emocionale
Next article‘Sytë’, njësia speciale që drejton dronët ukrainas