Home Politike Kërcënoi se s’do njohë votën e shqiptarëve, Vasili i kthehet Ramës: Kryehajduti...

Kërcënoi se s’do njohë votën e shqiptarëve, Vasili i kthehet Ramës: Kryehajduti që falimentoi bashkitë ka fytyrë e kërkon vota. Shqipëria ta ka vendosur fundin e…

Nënkryetari i Partisë së Lirisë Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama, i cili bëri sot thirrje anti- kushtetuese dhe ka kërcënuar se nuk do të njohë votën e shqiptarëve nëse ata do të votojnë kandidatët e djathtë në zgjedhjet e 14 majit.

Vasili shkruan se kryehajduti që falimentoi Bashkitë e Shqipërisë ka fytyrë e kërkon vota. Ai deklaron se Shqipëria ia ka vendosur fundin e tmerrshëm.

POSTIMI I PLOTË

Kryehajduti i qeverisë që kutërbon nga era e qelbur e inceneratorëve foli prapë! Kryehajduti që falimentoi Bashkitë e Shqipërisë ka fytyrë e kërkon vota.

 

 

Kryehajduti që ka turp nga kandidatët e tij, i ka futur ata në brekushet e tij, që vijnë erë, se nuk i nxjerr dot përpara njerëzve.

Kryehajduti që falimentoi të gjithë ujësjellësit e Shqipërisë po na flet për vota.

Kryehajduti po thotë se nuk do t’u japë lekë bashkive të opozitës dhe gjithë Shqipëria qesh me lehjet e këtij qeni të rrahur e të lodhur, se paratë e buxhetit s’janë të babait të tij, por të të gjithë shqiptarëve.

Kryehajduti që falimentoi Shqipërinë me miliarda euro borxhe, që i mori vetëm për t’i vjedhur, po na flet për qeverinë e tij të vdekur.

Kryehajduti, që nuk tremb dot më as ata, që ka përqark bën sikur kërcënon dhe gjithë Shqipëria qesh e vdes gazit me të.

Kryehajduti që ktheu Shqipërinë në narkoshtet po na flet për të ardhmen. Kryehajduti që e futi Shqipërinë në listën e zeze të pastrimit të parave po na flet për qeverisje.

Kryehajduti, mik i McGonigal-it dhe lloj e soj mafiozi e trafikanti, ka surrat dhe po na flet për qeverisje.

Kryehajduti që largoi 700 mijë shqiptarë për shkak të qeverisjes së tij prej horrash ka fytyrë dhe na tregon të ardhmen.

Kryehajduti që nuk la gjë pa vjedhur nga bregdeti e deri te banesat e njerëzve të thjeshtë, nga koncesionet e deri te tenderat me dhjetëfish çmimi, nga inceneratorët e deri tek Porti i Durrësit, nga tërmeti e deri tek pandemia ka surrat e flet për të ardhmen.

Vasili Fb
Previous article“I thashë se e urreja…” Dybala kujton kohët me Cristiano Ronaldon te Juventusi
Next articleSKANDAL/ Infermierja nxjerr live në tik-tok gruan që po lindte (PAMJE TË RËNDA)