Home Ekonomia Këmbimi valutor për ditën e sotme/ Me sa blihen e shiten dollari...

Këmbimi valutor për ditën e sotme/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, ja çfarë po ndodh me monedhat e tjera

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 99.1 lekë dhe do shitet me 100.3 lekë.

Euro do blihet me 105.8 lekë dhe do shitet me 106.7 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 109.8 lekë dhe do shitet me 111 lekë.

Ndërkohë paundi britanik në tregun shqiptar do blihet me 122.1 lekë dhe do shitet me 123.4 lekë.

Këmbimi valutor për ditën e sotme/ Me sa blihen e shiten dollari

Previous articleAksident tragjik në Rrugën e Kombit, përplasen 2 automjete, vdes polici në Mirditë! Disa persona të plagosur
Next articleEliza Hoxha: Ne nuk votojmë nismat e Qeverisë Kurti