Home Ekonomia Këmbimi valutor për ditën e sotme, Euro dhe dollari në minimum, ja...

Këmbimi valutor për ditën e sotme, Euro dhe dollari në minimum, ja çfarë po ndodh me monedhat e huaja

Sot, dollari amerikan këmbehet me 107.3 lekë në blerje dhe 108.5 lekë në shitje.

Euro blihet me 113.8 lekë dhe shitet 114.8 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 128.2 lekë dhe shitet me 129.7 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 114.7 lekë, ndërsa në shitje me 115.7 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 78.6 lekë dhe në shitje me 81 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja.

Previous articleDASH: Kosova e Serbia të krijojnë klimë për pajtim, marrëveshjet të zbatohen pa vonesa
Next articlePolitikani krahason “TikTok”-un me drogën: Shkatërrues dhe problematik