Home Ekonomia Këmbimi valutor 6 shtator/ Me sa shiten dhe blihen euro e dollari...

Këmbimi valutor 6 shtator/ Me sa shiten dhe blihen euro e dollari sot?

Sot, më 5 shtator 2023, dollari amerikan blihet me 99.3 lekë dhe shitet me 100.8 lekë.

Euro blihet me 107 lekë dhe shitet 108 lekë.

Paundi britanik blihet me 124 lekë dhe shitet me 125.4 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 111.4 lekë, ndërsa në shitje me 112.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 71.9 lekë, ndërsa në shitje me 74.1 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

Këmbimi valutor 6 shtator/ Me sa shiten dhe blihen euro e dollari sot?

Previous articleParashikimi i motit, e Mërkurë, 6 Shtator 2023
Next articleTërmeti ‘shkund’ Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra