Home Ekonomia Këmbimi valutor 27 prill 2023/ Nënvlerësohet dollari, bie poshtë lekut

Këmbimi valutor 27 prill 2023/ Nënvlerësohet dollari, bie poshtë lekut

Sot, më 27 prill 2023, dollari amerikan blihet me 99.7 lekë dhe shitet me 101.3 lekë.

Euro blihet me 110.6 lekë dhe shitet 111.4 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 124.2 lekë dhe shitet me 125.7 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 111.9 lekë, ndërsa në shitje me 113 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 72.5 lekë dhe në shitje me 75.2 lekë.

Për më tepër shihni tabelën e mëposhtme:

Këmbimi valutor 27 prill 2023/ Nënvlerësohet dollari, bie

Previous articleParashikimi i motit, e enjte, 27 prill 2023
Next article“Këtu më solli dashuria”/ Vrau Nikulajn, historia që sajoi portugezi për vendasit: Dua një vajzë shqiptare, por familja e saj…