Home Ekonomia Këmbimi valutor 14 shtator 2023/ Çfarë po ndodh me euron dhe dollarin?

Këmbimi valutor 14 shtator 2023/ Çfarë po ndodh me euron dhe dollarin?

Sot, më 14 shtator 2023, dollari amerikan blihet me 98.3 lekë dhe shitet me 99.6 lekë.

Euro blihet me 105.7 lekë dhe shitet 106.5 lekë.

Paundi britanik blihet me 122 lekë dhe shitet me 123.3 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 109.5 lekë, ndërsa në shitje me 110.7 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 72.2 lekë, ndërsa në shitje me 74 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

Këmbimi valutor 14 shtator 2023/ Çfarë po ndodh me euron dhe

Previous articleParashikimi i motit, e enjte, 14 shtator 2023
Next articleKim e rrezikshme dhe misterioze, motra e diktatorit u shfaq në shoqërinë e Kim dhe Putin