Home Ekonomia Këmbimi valutor 10 mars mars 2023/ “Dobësohet” euro, dollari dhe paundi britanik...

Këmbimi valutor 10 mars mars 2023/ “Dobësohet” euro, dollari dhe paundi britanik pësojnë…

Në krahasim me një ditë më parë, euro është ‘dobësuar’, ndërsa dollari dhe paundi kanë pësuar rritje

Monedha e eurozonës shitet sot me 115.2 lekë.

Dollari amerikan këmbehet me 108.5 lekë.

Paundi britanik kap sot vlerën e 130.5 lekëve.

Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 80.7 lekë.

Franga zvicerane kap vlerën e 115.5 lekëve.

Dhe së fundmi jeni japonez, shitet me 0.8 lekë.

Previous articleI “fiksuar” pas shpejtësisë/ Humbi jetën në aksidentin e frikshëm, video e Klevis Ruçajt duke ecur me 270 km/h
Next articleArtan Lame dorëhiqet nga Kadastra, e zëvendëson Dallëndyshe Bici