Home Sport KATAR 2022/ Përplasen ‘Fuqitë e Mëdha’, titullarët e Angli – SHBA

KATAR 2022/ Përplasen ‘Fuqitë e Mëdha’, titullarët e Angli – SHBA

Anglia dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës luajnë sot në 20:00 për grupin B në Kupën e Botës. Në Al Bayt Stadium në Al Khor, trajnerët Southgate dhe Berhalter kanë zbardhur edhe rreshtimet në fushë.

Anglia luan me skemën tipike 4-3-3, teksa te Tre Luanët ka në fushë shumë yje. Nga minuta e parë edhe Maguire, teksa Bellingham dhe Mount janë në mbështetje të Saka, Sterling dhe Kane. Ne SHBA trajneri luan po me 4-3-3, teksa në fushë janë Dest, McKennie dhe Pulisic. Pas ndeshjeve të para, Anglia me tre pikë qëndron në krye, teksa Irani me një ndeshje më shumë ka po tre pikë. SHBA me një pikë në vendin e tretë, teksa kaq ka edhe Uellsi i vendit të fundit që ka luajtur dy ndeshje.

ormacionet zyrtare:

Angli: Pickford; Trippier, Stones, Maguire, Shaw; Rice, Bellingham; Saka, Mount, Sterling; Kane.

SHBA: Turner, Robinson, Ream, Zimmerman, Dest, Musah, Adams, McKennie, Pulisic, Wright, Weah.

 

Renditja:

Previous articleBritania shtrëngon më tej rregullat për shtetasit e huaj: Ndalohen studentët që nuk janë të regjistruar në universitetet më të mira!
Next articleKonferenca për Edukimin Mediatik në Shqipëri, akademikët: Rinia e ekspozuar ndaj informacioneve në rrjetet sociale