Home Horoskopi Karakteristikat kryesore të Shigjetarit: Zbulimi i pikave të forta dhe të dobëta

Karakteristikat kryesore të Shigjetarit: Zbulimi i pikave të forta dhe të dobëta

Shigjetari personalisht është i njohur për dashurinë e tij për të kaluar një kohë të mirë, por Shigjetarët nuk janë vetëm individë me fat të mirë, ata janë studentë të jetës.

Tiparet e Shigjetarit përfshijnë gëzimin e tyre për të jetuar, e cila vjen nga eksplorimi i të gjitha aspekteve të përvojës njerëzore.

Si janë Shigjetarët?

Personaliteti i Shigjetarit është i bollshëm dhe energjik.

Ata janë individë që posedojnë një ‘vibe’ pozitiv, dhe priren të jenë me fat në jetë dhe me  prirje humanitare.

Shigjetarët janë përgjithësisht njerëz ‘qesharakë’, të gëzuar, komikë dhe në dukje të lumtur, aventureske, të ditur dhe ndoshta tregimtarët dhe biseduesit më të mirë të zodiakut.

Tiparet e forta dhe të dobëta

Kur një Shigjetar luan në pikat e forta të tyre, ata zakonisht pëlqehen shumë dhe kanë shumë miq.

Sidoqoftë, dobësitë e tyre mund të jenë të dëmshme për disa individë.

Pikat e forta të Shigjetarit

I sinqertë dhe i hapur

Të sigurt në vetvete dhe optimist

Bujar dhe miqësor

Idealist dhe ambicioz

Largpamës dhe intuitiv

Me mendje të hapur dhe jo-gjykuese

Dobësitë e Shigjetarit

Hiperbolik dhe mburravec

Pa takt

Dogmatik

I çrregullt dhe i pamatur

I papjekur dhe egoist

Temperament i nxituar

Shigjetarët në marrëdhënie

Shigjetarët janë kuriozë, bëjnë pyetje dhe u pëlqen të flasin me këdo dhe me të gjithë për çdo gjë.

Për shkak të hapjes së tyre, ata kanë shumë miq të rastësishëm.

Sidoqoftë, ata do të jenë plotësisht të kënaqur dhe të përmbushur vetëm në marrëdhënie të ngushta, argëtuese, aktive dhe stimuluese intelektuale.

Shigjetari i dashuruar

Shigjetarët mund të jenë pak të turpshëm kur bëhet fjalë për dashurinë.

Ata pëlqejnë tronditjen e ndjekjes dhe kënaqen kur kalojnë kohën duke u njohur me personin tjetër.

Por kur ata të bien në dashuri, të gjithë do ta dinë atë, dhe lidhja do të jetë një udhëtim me pasion, aventureske dhe argëtuese, i mbushur me udhëtime, festa dhe shoqërime.

Është interesante të theksohet se  burrat Shigjetarë dhe gratë Shigjetarë priren të jenë me fat kur bëhet fjalë për dashuri.

Shigjetari në martesë

Shigjetarët janë edhe më të frikësuar nga martesa sesa nga dashuria.

Nuk është se ata janë jokomunikues, ata thjesht kanë frikë se mos humbasin lirinë e tyre.

Megjithëse mund të duhet pak, nëse një Shigjetar thotë “a do të martohesh me mua” ose pranon të martohesh me ty, mos dysho në vërtetësinë e tyre ose aftësinë e tyre për të qenë një bashkëshort argëtues, interesant dhe besnik.

Shigjetari në miqësi

Një Shigjetar është një mik argëtues me një optimizëm ngjitës, i cili nuk është i interesuar për dramën tuaj emocionale.

Ata janë miq që mund të ngrenë disponimin tuaj me energjinë e tyre pozitive gazmore.

Miqtë e Shigjetarit janë gjithashtu jo-gjykues, megjithatë, ata do të flasin me mendjen e tyre dhe do të japin këshilla.

Një Shigjetar mbledh miq, por nuk është më i miri për të mbajtur hapin me të gjithë ata.

Sidoqoftë, ata nuk janë të ndrojtur për t’u rilidhur dhe për të gjetur një miqësi atje ku u ndërpre.

SOURCEBulevard News
Previous articleBoshatisja e prokurorive nga vetingu, KLP nis emërimet e përkohshme të prokurorëve, vijojnë aplikimet për kryetarë
Next articleQytetarët dynden nga liqeni, ministrja Manastirliu: Shqiptarët nuk po e marrin seriozisht pandeminë