Home Sport Kapllani bëhet “engjëll” dhe “djall” në Durrës, s’ka fitues mes Teutës dhe...

Kapllani bëhet “engjëll” dhe “djall” në Durrës, s’ka fitues mes Teutës dhe Erzenit në Kupë

Erzeni dhe Teuta kanë barazuar 1-1 në “Niko Dovana”, në ndeshjen e parë të Kupës së Shqipërisë, duke i lënë llogaritë e hapura për aktin e kthimit.

Ekipi i Martinit do provonte të zgjidhte ndeshjen shumë shpejt, në minutën e 13-të, por Qaqi nuk u tregua i saktë. Më pas radhën e pati Lorenco Vila, por sërish nuk u gjet rruga e rrjetës.

Në krahun tjetër provoi edhe Ademi, pa rezultat për skuadrën e Erzenit. Këta të fundit do merrnin avantazhin në minutën e 81-të, pas një supergoli të Kapllanit. Kapllani, nga ëngjëll do bëhej djall, pasi do shkaktonte autogol shumë shpejt.

Previous articlePse opozita nuk fiton dot (atë që kërkon)
Next articleKreu i KLSH takohet me Altin Dumanin: Të qëndrojmë të bashkuar për të luftuar korrupsionin