Home Sport Kane tregon dallimet e të luajturit për Tottenhamin dhe Bayernin

Kane tregon dallimet e të luajturit për Tottenhamin dhe Bayernin

Kane tregon dallimet e të luajturit për Tottenhamin dhe Bayernin

Harry Kane e ka nisur mirë aventurën te Bayern Munich. Ai siguroi transferimin nga Tottenham tek ekipi gjerman këtë verë.

Sulmuesi anglez e kaloi tërë karrierën në Tottenham, ndërsa tani ka treguar dallimet mes dy klubeve.

“Ne donim të fitonim te Spurs… por nëse kaloni disa ndeshje pa fituar, nuk ishte një fatkeqësi. Në Bayern ju duhet të fitoni çdo ndeshje. Pasi fituam 3-1 dhe 4-0 dy ndeshjet e para… u fol për të mos qenë shumë të lumtur për mënyrën se si luajtëm! Mentaliteti i top klubit”, tha Kane.

Previous articleDhëndri iku nga dasma, por ky nuk ishte fundi: Lëvizja e vjehrrit habiti shumë njerëz
Next article‘Tërmeti më i madh i 1 shekulli!’ Sizmiologu shqiptar: Shkaku i lëkundjeve në Marok, i njëti me atë të Shqipërisë në 2019! Do ketë shumë viktima