Home Sport Kampioni i botës në UFC flet për dallimet mes rusëve dhe amerikanëve!

Kampioni i botës në UFC flet për dallimet mes rusëve dhe amerikanëve!

Ish-kampioni i UFC-së, Khabib Nurmagomedov, u përpoq të shpjegonte popullaritetin e Vladimir Putinit në Rusi. Gjatë një paraqitje të ftuar në një emision, Habib foli për dallimet mes rusëve dhe amerikanëve.

– Populli i Rusisë gëzohet për gjëra të thjeshta. Njerëzit nuk fitojnë 5-10 mijë dollarë në muaj. Unë jam nga Dagestani, nuk kemi nevojë për shumë. Jemi krenarë për traditën tonë, biseda me nënat është gjëja kryesore për ne. Unë jetoj në SHBA që nga viti 2012, pra 11 vjet. Unë jam i njohur me mentalitetin e amerikanëve, rusët janë krejtësisht të ndryshëm – shpjegoi Khabib Nurmagomedov.

Luftëtari rus MMA i cili u tërhoq nga UFC i pamposhtur, pasi mposhti Conor McGregor , respekton Amerikën dhe amerikanët.

– I dua njerëzit në SHBA, ata janë të mrekullueshëm. Ata nuk janë të interesuar për politikë dhe asgjë tjetër. Ky është i vetmi vend ku askush nuk më prek, nuk më shqetëson. Kam pasur mundësi të hyj në politikë, por nuk më intereson. Dua të jem një njeri i zakonshëm – tha ish-kampioni i UFC-së, Khabib Nurmagomedov.

Kampioni i botës në UFC flet për dallimet mes rusëve dhe

Një luftëtar nga Rusia, i lindur në fshatin Silde të Dagestanit në vitin 1988, është kampion i shumëfishtë i botës në sambo dhe mbajtës i rripit të zi në xhudo. Ai garoi në kategorinë e peshave të lehta në UFC. Ai mban serinë më të gjatë të pamposhtur në MMA, me 27 fitore. Ai stërvitet në Akademinë Amerikane të Kikboksit në San Jose, Kaliforni.

Habib ishte anëtar i listës së UFC-së që nga viti 2012 , dhe në promovim ka arritur 13 fitore në 13 ndeshje. Ai mbrojti rripin e kampionatit tre herë – kundër Conor McGregor, Dustin Poirier dhe Justin Gage .

Previous articleVIDEO/ Ukraina godet me raketa Moskën gjatë natës, predhat shpërthejnë një qiell-gërvishës
Next articleZjarrfikësit në Turqi luftojnë me zjarret që shtrinë 48 persona në spital