Home Kronika “Kamerat po largohen nga zonat elektorale gri”, paralajmërimi i gazetarit: Do të...

“Kamerat po largohen nga zonat elektorale gri”, paralajmërimi i gazetarit: Do të ketë përplasje! Pozicionet ku nga ku janë hequr…

Gazetari investigativ Artan Hoxha tregon pse u hoqën pikërisht tani kamerat që monitoronte krimi i organizuar në disa qytete të vendit.

Në një intervistë për A Show, Hoxha tha se kamerat janë larguar nga disa zona elektorale gri dhe sipas tij në këtë fushatë për zgjedhjet vendore do ketë përplasje.

“E di pse po hiqen? Do ta provojmë gjatë fushatës elektorale. Këto kamera nuk i kontrollojnë autoritetet. Ato na kanë dhënë ne materiale të cilat denonconin veprime që bëhen nga pushteti. Në fushatë bëhen shpërndarja, presioni etj. Këto kamera që nuk i kontrollon salla operative, mund të kthehen në armë për kundërshtarin. Po të shikosh pozicionet ku janë hequr kamerat janë zona gri gjatë fushatës elektorale dhe aty do të kemi përplasje shumë interesante”, u shpreh ai.

Previous articleBiden ofron “mbështetje të fortë” për Moldavinë pas rritjes së tensioneve me Rusinë
Next articleMFE: Shpenzimet kapitale 112.1 miliardë lekë