Home Aktualitet Kallëzimet e Rithemelimit për zgjedhjete vendore, Flamur Noka thirret sërish në SPAK

Kallëzimet e Rithemelimit për zgjedhjete vendore, Flamur Noka thirret sërish në SPAK

Flamur Noka deputet i Rithemelimit, është paraqitur ditën e sotme sërish në SPAK. Noka është thirrur nga Organi i Posaçëm, në cilësinë e deklaruesit për kallëzimin që ka bërë për zgjedhjet vendore që u mbajtën më 14 maj.

Kjo ështe hera e dytë brenda pak ditësh që Noka është thirrur në SPAK për të njëjten çështje. Noka tha për mediat se ishte thirrur për kallëzimin që kishte bërë ndaj kryebashkiakes së Roskovecit Majlinda Bufit, për të cilën thotë se ka shantazhuar dhe kërcënuar qytetarët për votën.

Po ashtu Noka tha se është thirrur edhe për kallëzimin që ka bërë për aplikacionin Aktivisti, që sipas tij ka shërbyer për t’i ushtruar presion administratës për votën.
Previous articlePërplasje të dhunshme për largimin e liderit të opozitës, ka viktima
Next articleKlodiana Lala zbardh detajet nga vendimi i Gjykatës: Ja kushtet që duhet të plotësojë Saimir Tahiri që të quhet i rehabilituar