Home Bota Ka ekzekutuar 6 gra në tre muaj, policia në kërkim të vrasësit...

Ka ekzekutuar 6 gra në tre muaj, policia në kërkim të vrasësit të rrezikshëm serial

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tronditur nga një seri krimesh monstruoze, ku vetëm gjatë tre muajve të fundit, 6 gra nga mosha 22 deri në 40 vjeç janë gjetur të vdekura në vende të ndryshme të izoluara në zonën e Portland, Oregon.

Autoritetet po hetojnë mundësinë se ato mund të jenë viktima të të njëjtit vrasës serial, ndërsa policia u ka bërë thirrje të gjitha grave të kenë kujdes.

Vdekjet e grave përshkruhen si “misterioze” nga autoritetet, pasi trupat e tyre u gjetën në Portland, në një distancë prej afërsisht 160 kilometra nga njëra-tjetra, në anë të rrugëve, në pyje ose në zona të izoluara rurale.

Sipas CNN, trupi i fundit u gjet më 7 maj nga një burrë që peshkonte në një liqen në zonën Eagle Creek të Portland. Ishte 22-vjeçarja Ashley Real, e cila ishte raportuar e zhdukur që prej 27 marsit.

Një grua e dytë, Joanna Speaks, e cila ishte zhdukur në të njëjtën kohë, u gjet e vdekur më 8 prill. Shkaku i vdekjes së saj ishte trauma e fortë në kokë dhe qafë, sipas Zyrës së Ekzaminuesit Mjekësor të Qarkut Clark.

Autoritetet vendase po bashkëpunojnë, duke shkëmbyer informacione për gjashtë gratë e vdekura, por nuk kanë dhënë detaje lidhur me misteret e vrasjeve të tyre.

Previous articleAvokati i njohur del me deklaratën ‘bombë’: Nga Enegjitika, te Ekonomia e Shëndetësia, punonjës të administratës do futen në burg nga ministrat
Next articleEva Longoria: Do të doja që njerëzit ta dinin si është Victoria Beckham në të vërtetë