Home Aktualitet Jep dorëheqjen nënkryetari i Bashkisë së Pogradecit, Johan Sterjo

Jep dorëheqjen nënkryetari i Bashkisë së Pogradecit, Johan Sterjo

Ditën e sotme, ka dhënë dorëheqjen nënkryetari i Bashkisë së Pogradecit. Bëhet fjalë për Johan Sterjon, vëllain e Viola Strerjos, e cila u arrestua pak ditë më parë pasi kishte mashtruar qytetarët për grante përmes skemës së AZHBR-në.

Atij iu është kërkuar të lërë këtë post dhe pas kësaj Sterjo ka marrë këtë vendim. Aktualisht Johan Sterjo vazhdon të jetë drejtor i Ujësjellësit, ndërkohë dega e  PD-së në këtë qytet ka kërkuar largimin e tij nga posti i drejtorit.

Previous articleKreu i inteligjencës së Ukrainës: Putin mund të vdesë shumë shpejt, sëmundja ka avancuar
Next articleU vlerësua me medalje ari pasi shpëtoi nga flakët 8-vjeçarin, Franca i jep ultimatum shqiptarit: Largohu bashkë me familjen, ke afat…