Home Sport Ja si votuan Sylvinho dhe Etrit Berisha për “FIFA Best Awards”

Ja si votuan Sylvinho dhe Etrit Berisha për “FIFA Best Awards”

Kapitenët dhe trajnerët e skuadrave kombëtare anëtarë të FIFA-s kanë bërë zgjedhjet e tyre pesronale  në lidhje me çmimin “FIFA Best Awards” nga ku Lionel Messi u shpall fitues i trofeut të dytë më prestigjoz në aspektin personal.

Por si kanë votuar kapiteni dhe trajneri i stolit kuqezi. Ishte braziliani Sylvinho që përzgjodhi treshen e tij të preferuar me Lionel Messin në vendin e parë, i ndjekur nga Benzema dhe një zgjedhje e kuptueshme në vendin e tretë, Neymar.

Ja si votuan Sylvinho dhe Berisha për “FIFA Best Awards”

Ndërkohë, Etrit Berisha në vend të parë rendit argjentinasin ndërsa preferencë të dytë ka Halaand të ndjekur nga Mbappe.

Ja si votuan Sylvinho dhe Berisha për “FIFA Best Awards”

Kryeredaktori i RTSH Sport, Pano Xhixho votoi në rendin Messi-Mbappe-Neymar.

Ja si votuan Sylvinho dhe Berisha për “FIFA Best Awards”
Previous articleGuida perfekte për nënat e reja, hapat që duhet të ndiqni për t’i dhënë gji fëmijës suaj!
Next articleKanadaja ndjek ‘trendin’, nga sot ndalon aplikacionin TikTok për të gjithë punonjësit e administratës