Home LifeStyle Ja sa kushton ‘fotoja e fustanit fluturues’ që po bën namin në...

Ja sa kushton ‘fotoja e fustanit fluturues’ që po bën namin në Instagram!

Është një foto me siguri që do të rrisë pëlqimet në Instagram: një sfond i qartë i qiellit blu, një vështrim në oqeanin e qetë dhe një fustan shumëngjyrësh që ngrihet lart në erë. Këto imazhe, të njohura si ‘fotot e fustanit fluturues’, nisën kryesisht në ishullin piktoresk grek të Santorinit, me ndërtesa të zbardhura dhe detin safir që ofron sfondin e përsosur për fustanellët tërheqëse me trena të mëdhenj. Por që atëherë ato janë bërë të njohura në pika të tjera turistike, si Hawaii, Dubai dhe Xhamajka.

Duket sikur ato mund të shfaqen në një revistë të modës së nivelit të lartë, imazhet janë bërë gjithnjë e më të zakonshme, me disa biznese që tani nuk ofrojnë asgjë tjetër veçse ‘fotosesione me fustan fluturues’. Duke folur për FEMAIL, Stacey Williams, një fotografe me bazë në ishullin Oahu, Hawaii, filloi biznesin e saj kushtuar trendit në prill 2021, duke rezervuar zakonisht 12 deri në 15 fotosesione në muaj, të cilat i kushtojnë klientëve nga 800 dollarë (622 £) plus taksa.

Previous article“Nuk na favorizon ndeshja e parë në Andorra”, Zekiç flet për duelin e nesërm të Partizanit: Duhet të jemi gati për çdo gjë
Next articleMetamorfoza e fajit dhe mëkati i Ali Podrimjes