Home Sport Italia, kampionia e re e Europës U-19, mposhti Portugalinë në finale…

Italia, kampionia e re e Europës U-19, mposhti Portugalinë në finale…

Portugalia humbi 1-0 ndaj Italisë këtë të dielë dhe nuk arriti të fitonte atë që do të ishte kampionati i dytë evropian U-19 në historinë e saj.

Një gol i Michael Kayode në minutën e 19-të vendosi ndeshjen dhe siguroi titullin e dytë të kompeticionit për transalpinët, të cilët gjithashtu kishin fituar kompeticionin në 2003 kundër Portugalia.

Pas një pjese të parë të kontrolluar nga italianët, pas pushimit skuadra portugeze ishte shumë më e mirë në pjesën e dytë dhe pati më shumë raste për të shënuar, por nuk arriti të mposhtte portierin Italian Davide Mastrantonio, që ishte i pakalueshëm.

Previous articleÇmenden çmimet në Ksamil! Gazetarja: Shezlongu nga 200 deri 1 mijë euro
Next articlePas shqiptarëve, Braverman kërkon marrëveshje për dëbimin e emigrantëve nga Turqia