Home Rajoni “Ishte një keqkuptim”, flet 23-vjeçarja që u bë “mollë sherri” për vdekjen...

“Ishte një keqkuptim”, flet 23-vjeçarja që u bë “mollë sherri” për vdekjen e shqiptarit në Greqi

Ishte thjesht një keqkuptim,”-kështu thotë e reja për vrasjen e shqiptarit Julian Kosova, dje në Mykonos, duke mohuar se sherri fillestar mes autorit dhe viktimës kishte nisur për “sytë” e saj. Ngjarja e rëndë ndodhi në orët e para të të hënës, kur 33-vjeçari grek i vetë-rrëfyer si autori i krimit dyshohet se ka marrë një telefonatë nga një i njohur që ndodhej në lokalin e natës, i cili e njoftoi se kishte qenë sulmuar nga viktima 34-vjeçare.

Më pas, sipas informacioneve të mediave greke, 33-vjeçari Athanasios Nazos ka marrë pushkën e gjuetisë, e ka mbushur dhe ka shkuar në vendngjarje. Pasi debatoi me 34-vjeçarin, ai e ekzekutoi duke e qëlluar dy herë në kokë. Një orë më vonë, autori u dorëzua pranë autoriteteve dhe u arrestua.

Çfarë tha vajza që kishte njoftuar 33-vjeçarin?

Duke mohuar informacionin fillestar që fliste për një debat mes autorit dhe viktimës për një grua, e reja që lajmëroi 33-vjeçaren pohoi se krimi nuk është kryer për “sytë” e saj dhe se ka qenë një keqkuptim.

“Ka pasur një keqkuptim, nuk ishte për sytë e mi, ishte vetëm një keqkuptim”, tha ai për Alpha.

Edhe pronari i lokalit ka folur për Alpla-n dhe ka treguar se çfarë ka ndodhur natën fatale.

“Ajo ishte vetëm në lokal. Ajo nuk ishte e lidhur me askënd, ishte shoqe me të dy djemtë. Ata ishin klientë në dyqan… Ata u zunë dhe dolën jashtë. Ata kishin një sherr në lokal dhe dolën jashtë për të zgjidhur problemet e tyre,”- tha pronari i dyqanit.

34-vjeçari shqiptar i vrarë dje në Mykonos, Greqi donte të bëhej hotelier. Shtëpia që viktima bleu në Ornos i kushtoi 150 mijë euro dhe ishte një ëndërr e jetës. Ai arriti ta rinovonte atë, madje vendosi një pishinë të vogël në tarracën e tij për të rritur vlerën e blerjes së pronës dhe për ta dhënë me qira me një çmim të lartë për turistët. Megjithatë, autori është edhe hotelier pasi familja e tij mban një biznes hotelerie në ishull. Motra e tij është këshilltare komunale nga ana e opozitës.

Dje mediat raportuan fillimisht se gjithçka ndodhi për një vajzë 23-vjeçare. Por pretendimet janë hedhur poshtë.

Previous articleKapja në Durrës e 22 mijë e 500 ton naftë kontrabandë nga Rusia/ PD: Rama me oligarkët e tij pakte pas shpine me të gjithë armiqtë e vendeve të lira
Next articleSa fëmijë u braktisën në Kosovë gjatë 2022-ës?