Home Politike Ish-zyrtarja e lartë e LSI-së përplaset ashpër me Luçiano Boçin: Kërko falje...

Ish-zyrtarja e lartë e LSI-së përplaset ashpër me Luçiano Boçin: Kërko falje se do derdhet gjak!

Kandidati i Partisë Demokratike për Elbasanin Luçiano Boçi është përplasur paraditen e së enjtes fizikisht me biznesmenin Gjergj Luca.

Ish-zyrtarja e lartë e LSI-së, Brisida Gjikondi i ka kërkuar ‘live’ ish-deputetit që të kërkojë falje për dhunën, pasi po jep një shembull të keq për qytetarët. Ndërsa kandidati për deputet në qarkun e Elbasanit, tha se politikanët do të ishin në vijën e parë të përplasjeve.

Pjesë nga debati në Vizion Plus

Brisida Gjikondi: Më mirë lëri ato libra dhe dil kaçak në mal. Kur e bëni ju, çfarë bëjnë shqiptarët? Jeni në rrugë të gabuar. Nesër, pasnesër nuk derdhet gjaku juaj, po gjaku i djemëve të nënave të Elbasanit. Jeni doktor shkencash. Zgjidhni o doktor, o kaçak në mall.

Luçiano Boçi: Qetësohu! Kur më gjuajnë do t’ua kthej

Brisida Gjikondi: Keni kohë të kërkoni falje. Të lutem nëse ke fëmijë e familje, kërko falje.

Luçiano Boçi: Këto librat pas më kanë mësuar shumë gjëra dhe mbi të gjitha si të mbroj familjen time, dhe qytetarët. Përderisa jam mbrojtës i interesave të tyre, jam ai që në dhunë do përgjigjem i pari. I pengoj qytetarët të ushtrojnë dhunë. Me dhunën merremi ne. Po të mos përgjigjesha unë, ti do thoje: Sa i dobët ai?

SOURCEbulevard news
Previous articleShkarkohet drejtori i Doganës së Tiranës, ja kush e zë vendin e tij
Next articleHajdari: Bandat në Elbasan, të veshura me pushtet nga forcat e vjetra politike! S’duam “muskujt” tuaj në fushatë