Home Kuriozitete Ish-punonjësi i Twitterit bën paralajmërimin e bujshëm për Kupën e Botës

Ish-punonjësi i Twitterit bën paralajmërimin e bujshëm për Kupën e Botës

Ka një shans 50% që Twitter të ketë një problem dhe të prishet gjatë Kupës së Botës 2022, tha një ish-punonjës i kompanisë, i cili foli në kushte anonimiteti.

“Mungesa e përgatitjes dhe mungesa e stafit, mendoj se do të krijojë një Botëror të vështirë për Twitter”, tha ish-punonjësi, sipas Guardian.

“Twitter ka të ngjarë të luftojë me transmetimin në fillim dhe mund të rrëzohet. Nëse jemi me fat, ai do të shërohet me ndërprerje minimale”, tha ai.

Aftësia e Twitter për t’iu përgjigjur çdo problemi me infrastrukturën e tij IT është dobësuar nga pushimet masive të Elon Musk. Ndër ata që preken nga pushimet nga puna janë ata në Qendrën e Komandës së Twitter.

“Në rrethana të tjera do të kishte shumë njerëz që do të monitoronin gjërat dhe do të siguroheshin që të merren me çdo çështje”, shtoi ai.

I pyetur se çfarë planesh ka Twitter për t’u marrë me çështjet që mund të lindin gjatë Kupës së Botës, ai tha: “Asnjë për të cilën jam në dijeni. Duhet të kishim bërë gjëra javë më parë.”

Previous articleLukaku mungon në dy ndeshjet e para të Botërorit
Next articleNjë grusht dheu nga Çamëria