Home LifeStyle Ish-banori BBV shpërthen keq ndaj produksionit dhe zbardh skenarin: Nuk janë marrë...

Ish-banori BBV shpërthen keq ndaj produksionit dhe zbardh skenarin: Nuk janë marrë asnjëherë masa ndaj Oltës, kur ajo është në nominim…

Aktori i humorit Gent Hazizi, gjithashtu edhe ish-banor i “Big Brother Vip”, ka folur së fundmi rreth vendimeve të rrepta të “Vëllait të Madh” për ofendimet dhe kërcënimet nga banorët.

Genti u shpreh, se Olta Gixhari ka qenë ajo që “ka instaluar dhunën” në “Big Brother Vip”, por sipas tij nuk është dënuar asnjëherë, përkundrazi, është ‘shpërblyer’ me avantazhe në lojë. Kështu si një ish-banor, ai ka lënë dyshime se këto akuza i drejtohen  drejpërdrejt produksioni, pasi është ai që i merr vendimet për banorët.

“O ka bërë dhunë verbale Olta Gixhari, o nuk s’ka bërë njeri. Është ajo që e instaloi dhunën, që sa hyri. Nuk është marrë ndonjë masë ndaj saj. Çuditërisht ajo nuk është oenalizuar asnjëherë, madje përkundrazi i japin edhe zarft të kuq. Edhe kur ajo është në nominim, gjithmonë vendoset pyetja “kë doni të shpëtoni”, jo “të largoni”. Olta është ajo që është”- tha Genti, teksa ishte i ftuar në “Wake Up.”

Kujtojmë se aktori Gent Hazizi ishte ndër banorët e parë që u eliminua, pas një debati që pati me Olta Gixharin. Në nominim me këtë të fundit dhe Armaldo Kllogjerin, ishte Genti ai që la shtëpinë.

Previous articleTedi Blushi: Protestat dhe rezistencat e qytetarëve nuk do ndalen deri në largimin përfundimtar të Edi Ramës
Next articleProvuan se vrasjet u kryen me urdhër/ Berisha mohon audio përgjimin e 21 janarit: Është fals, vepër e …