Home Bota Inteligjenca ukrainase pranon rolin që pati në sulmin në urën e Krimesë

Inteligjenca ukrainase pranon rolin që pati në sulmin në urën e Krimesë

Shtatë muaj pasi një shpërthim dëmtoi rëndë urën që lidh Rusinë me Krimenë, udhëheqësi i shërbimit inteligjent të Ukrainës ka konfirmuar përfshirjen e Kievit në sulm.

Ai nuk dha detaje të operacionit, shkruan Skynews.

Shumica e vëzhguesve kanë supozuar prej kohësh Ukraina ishte pas sulmit, megjithëse Kievi ka refuzuar kryesisht të komentojë incidentin. Malyuk la të kuptohet në dhjetor se agjencia e tij mund të kishte të bënte me të.

Previous articleEpoka e “vogël” Akullnajore: Pse ndodhi një valë e të ftohtit ekstrem për 500 vite
Next articleKush janë 10 qytetet më të mëdha në botë, atraksionet dhe sfidat e tyre