Home Politike Inceneratorët/ Berisha: Niko Peleshi është i përfshirë! Ka firmosur një akt të...

Inceneratorët/ Berisha: Niko Peleshi është i përfshirë! Ka firmosur një akt të kundërligjshëm

Ish-kryeministri Sali Berisha denoncoi sot përfshirjen e ministrit të Mbrojtjes, Niko Peleshi, në skemën e inceneratorëve.

Fjala e Berishës: Nuk ka firmosur rastësisht Niko aty, është i zhytur edhe ai në pleh. Do dalin edhe dokumentet për zhytjen e tij. Do të shihni ju se si këta anëtarë të organizatës kriminale, kanë shkelmuar çdo interes të qytetarëve shqiptarë. Ahmetaj është, pavarësisht se nuk është akuzuar për dy gjërat kryesore, për dhënien, miratimin, për procedurën me negociata të mbyllura, Ahmetaj ka dhënë miratimin. Fondi rezervë i Këshillit të Ministrave nuk mund të preket pa firmën e ministrit të Financave. U zhvilluan pothuajse një javë negociata me të dhe nuk pati rezultat dhe dje u lëshua mandati i arrestit.

Previous articleBerisha: Rama kërkon të bëjë kurban Peleshin, ai është i zhytur me firmën e tij
Next article“Basha është peng i Ramës”, Berisha: Me Bardhin shpresoj të gjejmë mirëkuptim!