Home Politike “I tronditur kur doli nga SPAK”, gazetari tregon çfarë po ndodh me...

“I tronditur kur doli nga SPAK”, gazetari tregon çfarë po ndodh me dosjen e Metës

Gazetari Lavdrim Lita është shprehu se Ilir Meta, doli i tronditur nga SPAK, ku u thirr rreth çështjes CEZ/ DIA.

Në një intervistë për Euronews Albania, Lita theksoi se Meta mendonte se do të fliste në lidhje me dosjet që ka dorëzuar vetë ai, e jo si objekt hetimi.

“Çështja në SPAK është e regjistrua por në SPAK regjistrohen çdo ditë dosje. Prokurorët janë të  mbingarkuar me dosje të vjetra dhe të reja.

Ilir Meta doli i tronditur nga SPAK. Ai mendonte se e kishin thirrur për faktet që ai kishte dërguar në SPAK por në fakt ai ishte objekt i hetimit për dhënien e kontratave për kompaninë çeke-austriake, gjatë kohës që ai ishte në qeveri.

Prokurorët e SPAK e kanë punaur në heshtje dhe kanë mbledhur të gjitha dëshmitë”-tha ai.

Previous article“Dhuna e drejtuesve politike ndaj administratës publike”/ Deputetja e PD publikon letrën: Klosi kërcënon punonjësit me bukën e fëmijëve
Next article“Shpopullimi plagë kombëtare”, Meta: T’i japim fund kësaj drame, nuk duam një Shqipëri të zbrazur!