Home Kronika I shpallur në kërkim prej një viti, arrestohet sot 36-vjeçari nga Saranda,...

I shpallur në kërkim prej një viti, arrestohet sot 36-vjeçari nga Saranda, ja për çfarë akuzohet

Megaoperacioni i zhvilluar nga Policia e Shtetit dhe Policia e Greqisë, në vitin 2019, goditi një grup kriminal që trafikonte përmes kufirit të gjelbër me Greqinë, lëndë narkotike.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Sarandë, në vijim të punës gjurmuese dhe operacionale, për kapjen e shtetasve të shpallur në kërkim, në kuadër të këtij operacioni, kanë lokalizuar, kapur dhe ndaluar shtetasin e shpallur në kërkim kombëtar, Aleks Likaj, 36 vjeç, banues në Sarandë.

Në vitin 2019, Gjykata për Krimet e Rënda, Tiranë, i kishte caktuar Likajt  masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”, kryer në formën e grupit të strukturuar kriminal. 36-vjeçari dhe shtetas të tjerë (të vënë në pranga gjatë megaoperacionit ndërkombëtar “Brezi i Gjelbër”), të organizuar si grup kriminal, trafikonin përmes kufirit të gjelbër me Greqinë, lëndë narkotike.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Previous articlePagat e Kushtetueses peng në Kuvend, vota e opozitës e ndarë! Tabaku kundër Bashës: Cenon pavarësinë e gjykatës
Next articleI zhdukur prej gushtit në Ukrainë, gjendet trupi i pajetë i ish-ushtarit britanik