Home Politike I “dezertojnë” katër këshilltarë në favor të PS, Kryemadhi ja hedh valles...

I “dezertojnë” katër këshilltarë në favor të PS, Kryemadhi ja hedh valles në Durrës

Nuk ka më asnjë dyshim se LSI është partia që po tkurret më ritme të cuditëshme duke vërtetuar atë që është thënë me kohë që është një ndërrmarje politike. Mjafton të  shohësh se kush e  mbështet tashmë atë dhe  kjo ende duke ditur që ka njerëz në punë dhe po shijojnë pagën e qeverisë dhe  qëndrimin e burrneshës Monika e kupton qartë se LSI ka qenë një parti interesaqsh për pushtet. Gjithsesi  edhe pse partia po shkërmoqet ku rasti më flagrant ishte ai i katër këshilltarëve të saj  në bashkinë e Durrësit të cilët ju bashkuan PS dhe kaluan buxhetin e Dakos kur më parë kishte pasur një vendim politik nga grupi i këshilltarëve për të mos e votuar dhe madje për të mos marrë pjesë në mbledhje, kryetarja e emëruar nga Ilir Meta që herë rri 12 ditë pa folur me të dhe herë nuk ja hap telefonin katër ditë, ka marrë pjesë sot në një  drekë festive  të LSI në Durrës ku  është folur për rezultatet e mira që kjo parti mori në këtë qark. Monika që tashmë nga antarët e mbetur të LSI po thërritet “Burrnesha” ka qenë shumë entuziaste dhe burime nga  dreka  kanë bërë të ditur se ajo ka deklaruar se vitin që vjen Rama bie si qeveri dhe LSI do të rikthehet në pushtet. Ajo ka bërë thirrje për më shumë durim, që gjatë kësaj kohe të tresim dhjamin që kanë vënë në tetë vite dhe më pas do kenë mundësi që të jenë përsëri parti i e idealëve dhe e fukarenjëve shqiptarë. Në drekë kanë rënë në sy mungesa të shumë figurave të njohura të LSI, por që natyrisht janë kompesuar nga  ish ministri Koka që ashtu si Monika ka bërë thirrje vetëm për pak durim. Fillimisht është folur se kjo qeveri nuk e ka të gjatë, por me kalimine  orëve të drekës edhe  koha e qeverisë është shkurtuar  ndjeshëm , saqë në fund  është  dëgjuar dhe kori i larguarve nga puna duke thërritur “Fitore”, “Fitore”. Sipas burimëve një nga fitoret ka qenë dhe ikja e katër këshilltarëve për të kaluar buxhetin e Dakos, në bashkinë e Durrësit.