Home Kronika I biri u arrestua për vrasjen e Edmond Papës, pezullohet nga detyra...

I biri u arrestua për vrasjen e Edmond Papës, pezullohet nga detyra efektivi Dilaver Velo, babai i 30-vjeçarit

Polici Dilaver Velo, babai i 30-vjeçarit Albano Velo që u arrestua për vrasjen e biznesmenit Edmond Papa është pezulluar nga detyra. Në një reagim zyrtar Policia e Shtetit bën me doje se menjëherë pas ndalimit të 30-vjeçarit , Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit ka bërë pezullimin nga detyra të punonjësit të Policisë, inspektor Dilaver Velo, me detyrë trup shërbimi në Seksionin e Patrullës së Përgjithshme në Komisariatin e Policisë Nr. 4, Tiranë.

Njoftimi i policisë:

Në lidhje me identifikimin, kapjen dhe ndalimin e njërit prej autorëve të vrasjes së shtetasti E. P., nga verifikimet ka rezultuar se shtetasi i ndaluar A. V., është djali i një punonjësi Policie.

Menjëherë pas ndalimit të shtetasit A. V. Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit ka bërë pezullimin nga detyra të punonjësit të Policisë, inspektor D. V., me detyrë trup shërbimi në Seksionin e Patrullës së Përgjithshme në Komisariatin e Policisë Nr. 4, Tiranë.

 

 

Gjithashtu Drejtoria e Standardeve Profesionale në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit ka nisur hetimin e thelluar ndaj punonjësit të Policisë, të pezulluar nga detyra.

Previous articleAkuzohet se hodhi foshnjën e saj 11 muajshe në lumë, 29 vjeçarja: Më ra nga krahët, nuk hyja dot në ujë për ta shpëtuar
Next articleKompozitori i këngës e quajti versionin më të shëmtuar, fshihet nga Youtube ‘Pyes Lotin’ i Elsa Lilës dhe Capital T