Home Aktualitet Humbi në Elbasan, vjen reagimi i parë nga Luçiano Boçi: Shpresoj të...

Humbi në Elbasan, vjen reagimi i parë nga Luçiano Boçi: Shpresoj të jetë thjesht një episod…

Kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Bashkinë e Elbasanit, Luçiano Boçi ka reaguar publikisht pas humbjes përballë rivalit socialist Gledian Llatjas. Ai e nis reagimin me një falënderim për zgjedhësit e Elbasanit, ndërsa shpreh rezerva për mënyrën se si ka shkuar procesi i numërimit elektronik. Edhe pse nuk e thotë hapur, Boçi duket se ka pranuar rezultatin.

Reagimi në Facebook:

Me mirënjohje dua të falenderoj të gjithë qytetarët, banorët e bashkisë së Elbasanit që dolën sot për të votuar. Dua të falenderoj të gjithë ata që më besuan dhe më mbështetën me pasionin për ndryshimin.

Dua të falenderoj gjithashtu të gjithë vëzhguesit, komisionerët, drejtuesit politikë dhe bashkëpunëtorët e mi të afërt me të cilët ndamë këtë rrugëtim të vështirë, por të bukur, i cili më afroi edhe më tej me qytetarët e mi dhe me qytetin të cilit i përkas.

Rezultati i këtyre zgjedhjeve mbart një numër elementësh të kontestueshëm, që media i dëshmoi dhe konfirmoi në Elbasan përgjatë kësaj dite. E keqja është institucionalizuar tashmë në vendin tonë dhe pajtimi me të shpresoj të jetë thjesht një episod. Njeriu nuk resht asnjëherë së luftuari më të!

 

Previous articlePjerin Ndreu reagon pas akuzave se do vriste Salvator Kaçajn: Ky donte t’i hapte dosje në prokurori Pashk Gjonit
Next articleFOTO/ Edi Rama zbulon trurin digjital të PS : Ja superskuadra me të rinj