Home Aktualitet Humbi jetën duke shpëtuar punonjësit e qendrës tregëtare, Arjan Sala shpallet “Dëshmor...

Humbi jetën duke shpëtuar punonjësit e qendrës tregëtare, Arjan Sala shpallet “Dëshmor i Atdheut”

Shefi i sigurisë Arjan Sala që humbi jetën heroikisht duke shpëtuar punonjësit e një qendre tregëtare, pritet të shpallet “Dëshmori i Atdheut”.

Lajmin e ka bërë me dije zv.ministri i Mbrojtjes Petro Koçi.

Përmes një postimi në rrjetet sociale ai shkruan:

“Komisioni Qendror i Statusit “Deshmori i Atdheut” me porosi te Kryeministrit ne gatishmeri per ti dhene titullin “Deshmor i Atdheut” shtetasit heroik Arjan Sala.

Presim perfundimin e shpejte te ekspertizes ligjore dhe propozimin e Prefektit te Tiranes per te marre vendim te menjehershem.

Humbja e jetes se Arjan Sales, pervecse na shkakton dhimbje te papershkrueshme si per nje bir e vella, nga ana tjeter deshmon se Shqiperia qe ka djem heronj si Arjani qe sakrifikojne jeten e tyre per te mbrojtur jetet e te tjereve, do te behet!

Jane gjalle bilbilenjte!”, shkruan Koçi. (TemA)

SOURCEbulevard news
Previous articleMeta vizitë në familjen e Arjan Salës: Shpëtoi shumë jetë njerëzish, ishte qytetar i përgjegjshëm
Next articleRreth gjurmëve të një kishe të vjetër