Home LifeStyle Hugh Jackman ndahet nga bashkëshortja Deborra-Lee Furness pas 27 vitesh martesë

Hugh Jackman ndahet nga bashkëshortja Deborra-Lee Furness pas 27 vitesh martesë

Historia e dashurisë së Hugh Jackman dhe gruas së tij Deborra-Lee Furness ka marrë fund pas 27 vitesh martesë.

“Ne kemi qenë të bekuar të ndajmë pothuajse tre dekada së bashku si burrë e grua në një martesë të mrekullueshme, të dashur”, tha ish-çifti në një deklaratë të përbashkët.

“Udhëtimi ynë tani po ndryshon dhe ne kemi vendosur të ndahemi për të ndjekur rritjen tonë individuale”, thanë ata.

Jackman, 54 vjeç dhe Furness, 67 vjeç, vazhduan: “Familja jonë ka qenë dhe do të jetë gjithmonë prioriteti ynë më i madh. Ne e ndërmarrim këtë kapitull tjetër me mirënjohje, dashuri dhe mirësi”.

“Ne e vlerësojmë shumë mirëkuptimin tuaj në respektimin e privatësisë sonë, ndërsa familja jonë e kalon këtë tranzicion në të gjithë jetën tonë. Kjo është deklarata e vetme që secili prej nesh do të bëjë”, përfundoi deklarata.

Aktorët, të cilët të dy vijnë nga Australia, u takuan në xhirimet e serialit televiziv australian “Correlli” në 1995.

Jackman dhe Furness u martuan në vitin 1996 dhe ata kanë dy fëmijë të birësuar, Oscar Maximilian Jackman, 23 vjeç dhe Ava Eliot Jackman, 18 vjeç.

Martesa e gjatë e Jackman dhe Furness u lavdërua shpesh për përballimin e provës së kohës në Hollywood.

Dyshja u pëlqente të kalonin shumë kohë së bashku dhe shpesh u panë duke bërë aktivitete argëtuese.

Një nga postimet e fundit të yllit të “Wolverine” në Instagram me gruan e tij ishte kur ata morën pjesë së bashku në Met Gala në maj.

Dyshja për vite u përballën me kritika për shkak të ndryshimit të tyre 13-vjeçar në moshë dhe Jackman që ishte ai që dilte me një grua më të vjetër. /Telegrafi/

Previous articleKlima, sa të shqetësuar duhet të jemi?
Next articleAlexander-Arnold nuk luan kundër Wolves nesër