Në Shqipëri, rreth 70% e të rinjve të grupmoshës 15-29 vjeç jetojnë ende në familje të mbipopulluara. Sipas një raporti të Eurostat, Shqipëria ka përqindjen më të lartë të të rinjve që jetojnë në familje krahasuar me dy vendet fqinje,...
SPAK ka nisur hetimet ndaj personave që dyshohet se kanë nxjerrë sekretin hetimor në lidhje me arrestimin e ish-kryebashkiakut Vangjush Dako. Hetimet kanë nisur për  funksionarët e drejtësisë, personelin administrativ të organeve procedurale, si dhe çdo person tjetër që ka...
Vajza e dërrmuar nga veprime gacmuese seksuale në qëndrën e masazheve nga një klient banonte,që prej nja dy muajsh në një nga rrugicat më të neveritshme të kryeqytetit.Përtej rrugës të Barikadave e ngjitur pas murit të një pallati të...
Nga Rinor Skënderi Ajo  çfarë koha nxori në dritë është fakti se e drejta dhe e vërteta në Partinë Demokratike janë me Bashën dhe me Elitën e Re Politike të Partisë Demoktatike. Dihet tashmë se cfarë prodhoi grupi drejtues...
Kombëtarja shqiptare vijon përgatitjet në ditën e tretë të grumbullimit për dy ndeshjet zyrtare të kualifikueseve të Euro 2024 ndaj Moldavisë dhe Ishujve Faroe. Stafi teknik me në krye trajnerin Silvinjo ka punuar sot paradite me një grup prej 16...
Identifikohet një nga personat e përfshirë në masakrën e Don Boskos. Nikollë Sherrniku ndodhet në burg, por dyshohet se është personi që i dorëzoi ekzekutorëve targën e automjetit. Targa rezulton të jetë marrë në Gjermani nga Sherrniku. Njoftimi i policisë: Vijojnë veprimet...
Deputeti demokrat Dash Sula i bashkohet politikanëve të djathtë që dënojnë dhunën e ndodhur mbrëmjen e djeshme në selinë e Partisë Demokratike. Ai shënjestron Lulzim Bashën dhe thotë se ish-kryedemokrati nuk është larguar asnjëherë, edhe pse dha dorëheqjen. “Është e paimagjinueshme...
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski i ka ofruar partisë opozitare, VMRO-DPMNE, pjesëmarrjen në Qeveri nëse kjo parti e mbështet nismën për ndryshimin e Kushtetutës. Pas takimit të mërkurën me kryetarin e VMRO DPMNE-së, Hristijan Mickoski, Kovaçevski tha se...
Pas më shumë se 9 orë mbledhje të kryesisë së Partisë Demokratike, 17 nga 29 anëtarë të saj vendosën që kryetari i ri të zgjidhet në 29 korrik. Kjo shkaktoi debate të shumta brenda mbledhjes për shkak se një pjesë...
Avokati i njohur Spartak Ngjela ka folur për arrestimet e fundit të SPAK, megjithatë ai nuk është fort i bindur se po e kryen punën siç duhet. I ftuar në Sot Live në Shqipëri me gazetarin e Report Tv, Nertil...